Duo Aurette vzniklo v roce 2013 a funguje ve složení Lucie Rozsnyó (soprán) a Katalin Ertsey (loutna a theorba). Tyto mladé hudebnice spojuje hluboký zájem o interpretaci loutnové světské i duchovní písňové tvorby převážně 16. a 17. století.

Jako sólistky spolupracují s barokními soubory jako například Musica Florea, Ensemble Inégal, Hoffmusici, Hipocondria ensemble, Ensemble Fiorello, Cappella Mariana, Ensemble Sporck, Ensemble Societas Incognitorum a vystupují na mnoha festivalech v České republice a v zahraničí. Dosud koncertovaly mimo jiné na těchto festivalech: mezinárodní festival Haydnovy hudební slavnosti, Festival barokních umění Český Krumlov, festival S hudbou za památkami Plzeňského kraje, mezinárodní festival duchovní hudby Musica Sacra (Nitra). Cílem dua Aurette je posluchačům představit krásu barokní hudby.

Katalin Ertsey

Loutna a Theorba

Pochází z východomaďarského Debrecenu, kde se hře na loutnu začala věnovat ve svých dvanácti letech pod vedením Adama Bálinta. Po ukončení studia biologie na debrecínské univerzitě byla přijata na Royal College of Music v Londýně, kde vystudovala hru na renesanční loutnu a theorbu ve třídě Jakoba Lindberga. Své umění dále zdokonalovala u Lyndy Sayce, hlavní loutnistky souboru The King’s Consort.

Jako hráčka na theorbu se Katalin Ertsey zúčastnila projektů jako Monteverdiho Mariánské nešpory (Brandenburg Baroque Soloists), Rebelovy Les élémens (Linden Baroque Orchestra), Händelovo Vzkříšení (London Handel Festival), Monteverdiho Korunovace Poppey (Benjamin Britten International Opera School) nebo turné po Velké Británii se souborem Zadok Baroque. Coby loutnistka se představila na sólových recitálech a koncertech loutnových písní v londýnské National Gallery, Dulwich Picture Gallery, Victoria & Albert Museum, Shakespeare’s Globe Theatre Education Centre, London City Showcase Festival, dále ve švédském Nyköpingu nebo francouzském Chateau Palayson. Katalin Ertsey je zakládající členkou souboru Tesoro Antico.

Lucie Rozsnyó

Soprán

Vystudovala operní zpěv na JAMU v Brně (A. Barová). Absolvovala studijní stáže na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni (C. Visca), na Anton Bruckner Privatuniverzität v Linci (K. Beranová) a pracovní stáž na ZHdK v Curychu. Jako stipendistka se zúčastnila mnoha mezinárodních kurzů (L. Spitzer, R. Hanssmann, P. Olech, K. Beranová, P. Rozario, J. Hassler, C. Pelon, M. Ch. Kiehr, D. York, E. Tubb).

Na mezinárodní pěvecké soutěži Leoše Janáčka získala 1. cenu a také ocenění za nejlepší interpretaci české soudobé skladby. Další ocenění získala na Internationale Sommerakademie Prag – Wien - Budapest za nejlepší interpretaci díla L. Janáčka. V roce 2012 obdržela 1. cenu ABA Music Award (Austria Barock Akademie Gmunden, R. Dubrovsky).

Jako sólistka hostovala v Národním divadle v Brně, Praze a Bratislavě. Věnuje se koncertní činnosti v České republice i v zahraničí a vystupuje na četných hudebních festivalech (Pražské jaro, Moravský podzim, Forfest, Janáčkův máj aj.). Podílí se na nahrávání CD a natáčí pro rozhlas i televizi. Kromě interpretace barokní hudby (Ensemble Fiorello, Musica Florea, Ensemble Inégal, Hoffmusici) se věnuje také hudbě 20. a 21. století (ISHA trio).