Láska a Vášeň

Cestujte s námi 16. a 17. stoletím a uslyšíte nejpopulárnější milostné písně a sólové skladby pro loutnu, které zněly po celé Evropě. Snad rozeznáte některé z dobře známých melodií od C. Monteverdiho, H. Purcella, G. Cacciniho, J. H. Kapsbergera a mnoha dalších.

Modlitby a Lamentace

„Hudbou jsme spojeni s harmonií nebe" - to jsou slova významné skladatelky duchovní hudby Hildegardy von Bingen. V tomto programu se necháme unášet zhudebněnými duchovními texty a ponoříme se do modliteb a lamentací. Zazní skladby od C. Monteverdiho, G. F. Sancese, F. Caccini, T. Meruly a jiné.

Dotyk Ženy

Právě ženy stály v popředí významných hudebních děl, ačkoliv jejich postavení ve společnosti bylo historicky velice problematické a všeobecně měly nelehkou šanci se uplatnit. Zde se dotkneme jejich krásy a talentu prostřednictvím skladeb zkomponovaných například Francescou Caccini, Chiarou M. Cozzolani, Barbarou Strozzi, Isabellou Leonarda, Vittorií Aleotti.

Inspirace Domovinou

Rády bychom posluchačům představily hudbu, která je tolik blízká našim srdcím právě proto, že je spojená s naší zemí. Tuto česko-maďarskou inspiraci můžete zakusit prostřednictvím skladatelů jako například: A. V. Michny z Otradovic, L. Janáčka, P. Ebena, M. Štědroňe, B. Bakfarka, Z. Kodály nebo B. Bartóka.

Shakespeare a Jeho Přátelé

Tento program je sestavený z loutnových písní na texty Williama Shakespeara a dále písní, které byly vznikly k jeho slavným hrám jako například Jak se vám líbí, Večer tříkrálový nebo Něco za něco. Tato okouzlující malá kolekce je okořeněna nejpopulárnějšími dobovými hity od J. Dowlanda, T. Morleyho, T. Campiona, J. Wilsona a mnoha dalších.